Rękodzieła Artystycznego i Ludowego

Pracownia Rękodzieła Artystycznego i Ludowego

Każdy z podopiecznych uczęszczający do naszej pracowni ma możliwość wybrania sobie techniki pracy, która mu najbardziej odpowiada i jest w zakresie jego możliwości. Stosujemy takie techniki jak:

Do realizacji zadań stosujemy takie materiały jak: wstążki, wełna, sznurek, nici oraz “dary ziemi”: szyszki, orzechy, patyczki, kamyki, muszelki, różnorakie ziarna. Do wykonania pozostałych prac używamy lakierów i brokatów. Posługujemy się w naszej pracowni takimi narzędziami jak: nożyczki, igła, noże introligatorskie, młotek.

Uczestnicy w naszej pracowni mają możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę. W ciągu lat zostali wyodrębnieni wśród innych indywidualności, ich prace są rozpoznawalna, mają swoisty charakter, osobisty rys. Prace wykonywane przez uczestników można podzielić na ozdobne i użytkowe. Większość z nich lubi używać wyrazistych kolorów, nadając pracom rustykalny charakter. Efekty pracy w pracowni przynoszą im ogromną satysfakcję, pozytywnie wpływają na rozwój kondycji psychofizycznej oraz bardzo motywują ich do dalszej pracy.

jaja
jaja1
flakon 1
flakon
wianek
koszyk
choinka
DSC08625
mikołaj
mikoł
kula
bombka
bombki
merry